הסמכות ותקינות עבודה בגובה

הסמכות ותקינות עבודה בגובה -ספקים של אמצעים בטיחותיים באתר בנייה

בשיחות עם מספר ממוני בטיחות ומנהלי פרויקטים, נמסרו כי קיימים עובדים הפועלים במגוון עבודות בגובה ומציעים שירותים לאתרי הבנייה אינם הוסמכו ולא אושרו ע"י הנהלת מקום העבודה לבצע עבודות בגובה היות וכלל הסמכות המחייבות כל עובד העוסק בעבודה בגובה לא היו ברשותם.
קרוב לוודאי שעובדים אשר לא הוסמכו פועלים מתוך יזמה אישית כשהם סומכים בעיקר על עצמם ועל יכולותיהם- מצב היוצר פתח לתביעות מצד עוברי אורח ואנשים הנמצאים בתוך אתרי הבנייה העלולים להיפגע מרשלנותם של אותם עובדים. מצבים אלו נגרמים כאשר רוצים לפתור את הבעיה הבטיחותית שנוצרה באתר העבודה במהירות ולא בודקים את הסמכות והאישורים הנדרשים לכל עובד אשר עוסק בעבודה בגובה. באתרים רבים ניתן לראות עובדים אשר מבצעים את עבודתם בגובה ללא ציוד ואמצעי בטיחות הנדרשים למניעת נפילה כשהם בטוחים בעצמם שיוכלו למנוע את הנפילה בכל מצב.

בנובמבר 2008 נכנס לתוקף תקנות הבטיחות בעבודה בגובה המפרטות את הדרישות, ההוראות וההנחיות לביצוע בטיחותי של עבודה בגובה. ההתקנות מגדירות את ההיערכות של העובדים בגובה מבחינת הציוד, ההכשרה ואופי הצוות העובד בגובה.
לפעמים נראה פרויקט בנייה אשר מתחיל בעבודה ללא שמירה על אמצעי הבטיחות המחייבים מפאת זמן ודרישות לעמוד בלוחות זמנים קצובים, מצב העלול לגרום לשכחה מצד הגורמים לשמירה על אמצעי בטיחות מחייבים לפי התקנה. לפעמים נראה שאכן קיימים אמצעי בטיחות מותקנים במקום אך אלה אמצעים אשר אינם עומדים בתקנים ובפועל אינם יגנו על עובדים במקרי של נפילה ועל עוברי אורח במקרה של נפילת חפצים. כל אירוע בטיחות המתרחש עקב אי שימת לב להתקנת אמצעי בטיחות מעכב את הפרויקט ואף עלול להוביל לתביעות מצד הנפגעים והרשויות.
לפי תכנון עבודות תחזוקה ועבודות בנייה הקשורים לעבודה בגובה, נדרש לבצע בדיקה של הן של הספקים העובדים בפרויקטים בעבודה בגובה והן של אמצעי הבטיחות המותקנים אשר בוצעו בהם בדיקות חוזק ומותקנים לפי דרישות התקן.

הסמכות ותקינות רשתות SafetyNet ועובדי החברה:

חברת SafetyNet מייבאת ומתקינה רשתות בטיחות אשר עברו בדיקות חוזק במכון התקנים הישראלי ובהעדר תקן ישראלי לנושא בעלות תקן אירופאי BS EN 1263-1:2002.התקן מפרט את סוגי הרשתות, כיצד הן כבולות, מאיזה חומרים הן עשויות ועמידותן בפני גורמים שונים. החומרים הסינתטיים התקניים עבור רשתות צריכים להיות בעלי עמידות טובה לטמפרטורות גבוהות, עמידות בחשיפה לממיסים אורגניים, שמנים, לקרני השמש, לשחיקה (שפשוף) ולעומס מתמשך. סוגי הרשתות ייבחרו בהתאם לתהליכי העבודה באתר, התנאים השוררים בו והסיכונים העלולים להיווצר.
הרשת עוברת בדיקות בפני הולם דינמי של כדור מתכת במשקל 100 ק"ג בנפילה חופשית מגבהים שונים, עמידות בפני נשיאת משקל סטטי למ"ר, כוח מתיחה סטטי מבוקר בין שני קשרי מעוינים עד לנקודת קריעה ועוד.
התקן מוסיף ומפרט בנושאי חבלי התמיכה, כגון: סוגי החבלים , חוזקם, עמידותם בכוח קריעה מרבי, אופן הכבילה והקשירה של חבלי המתיחה (המייעלות את עמידותם ועוד.

כלל עובדי החברה הינם בעלי הסמכה לעובדי מעטפת שהוכשרו במוסד להכשרה עובדים בגובה וכלל צוות הינו מורכב מראש צוות אשר בעל הסמכה למנהל מקצועי לעבודה בגובה אשר אחראי על ביצוע תקני של ההתקנה ושל בטיחות מערכת הבלימה של העובדים בצוות. חברתנו מבטחת את כלל העובדים בביטוחים הנדרשים אשר מגנים עליהם מפני כל פגיעה/פציעה העלולה להתרחש בעת ביצוע ההתקנה.

חברתנו משתמשת בשירותם של חברות מובילות במשק בתחום שירותים נלווים לעבודה בגובה, כגון מנופי אבי, שבירו וכו. 

נכתב ע"י יוסי פוירשטיין, חברת SafetyNet.

קישור תקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה), התשס"ז -2007

תרצו לקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות? צרו איתנו קשר!

הצהרת נגישות

האתר משמש למסחר ומכירת  פתרונות להגנה מפני נפילות מגובה אנחנו, חברת עזריאל ע.י סחר ושיווק בעמ, בשאיפה כי כל אדם זכאי לגלוש באתר ולהפיק ממנו

קרא עוד »

תנאי השימוש

תנאי השימוש מבוא 1.1.      ברוכים הבאים לאתר האינטרנט המנוהל על ידי חברת מדיה דום אשר כתובתו SAFETYNET1.COM(להלן בהתאמה: ״האתר״ ו –  ״החברה״). 1.2.      מהות האתר

קרא עוד »

רשתות צל מרחפות

בשנים האחרונות הולך ותופס תאוצה השימוש ברשתות הצללה בבתי ספר, גני ילדים, מגרשי ספורט, מוסדות חינוך ופארקים ציבוריים, וזאת בשל המודעות הגדולה והולכת לנזקי השמש

קרא עוד »

ממברנה

הממברנות משמשות כיום למצבים בהם נדרש להצליל שטחים גדולים, גבוהים ובעלי מצב משתנה (שטחים אסימטריים) וכל זאת ביחידה אחת. במצב זה ניתן להתאים את ההצללה

קרא עוד »